فایروال Fotrigate

فایروال فورتی نت

معرفی فایروال های فورتی گیت (Fortigate) و نحوه عملکرد آن ها

دیدگاه فورتی نت از ابتدا ارائه امنیت گسترده، یکپارچه و با کارایی بالا در زیرساخت فناوری اطلاعات بوده است. این کمپانی امنیت شبکه و محتوا را با نرخ بالایی فراهم می آورد. Security fabric یکپارچه فورتی نت ترکیبی از پردازنده های امنیتی، یک سیستم عامل بصری و هوش تهدید اعمال شده، است که همراه با امکان مدیریت آسان، امنیت بهبودیافته، عملکرد استثنائی، دید بهتر و کنترل مناسب تری را فراهم می کند.

به منظور ارائه مجموعه گسترده ای از عملکردهای امنیتی و شبکه های نسل بعدی، پلتفرم فایروالهای تجاری فورتی نت با نام فورتی گیت (fortigate)، در طیف گسترده ای از اندازه ها و فرم ها متناسب با هر محیط، در دسترس هستند که از آنها می توان به عنوان سیستم یکپارچه مدیریت تهدید استفاده نمود.

ویژگی های فایروال های Fortigate

محصولات فورتی گیت با فراهم آوردن زیرساخت امنیتی end-to-end ساده و پایداری قابل پیاده سازی بوده و ویژگی های زیر را پوشش می دهند:

تحلیلگران صنعت فایروال، آزمایشگاه های تست مستقل، سازمانهای تجاری و رسانه ها، موقعیت بازار و اثربخشی راه حل های فورتی گیت را تایید کرده اند. دفتر مرکزی فورتی نت در Sunnyvale کالیفرنیا بوده و دارای دفاتری در سراسر جهان است. این کمپانی در سال 2000 توسط Ken Xie تاسیس شد و توسط یک تیم مدیریت قوی با تجربه عمیق در شبکه و امنیت، هدایت می شود.

فایروالهای تجاری fortigate، پیاده سازی انعطاف پذیری را از لبه شبکه تا هسته، مرکز داده، بخشهای داخلی و ابر ارائه می نمایند. این فایروالها، از پردازنده های امنیتی purpose-built (SPUs) استفاده می کنند که عملکرد مقیاس پذیری از سرویس های امنیتی پیشرفته مانند Threat Protection، SSL inspection و ultra-low latency را برای محافظت از بخشهای داخلی و قسمت های حیاتی، فراهم می آورند. همچنین این کمپانی با استفاده از سیستم عامل انحصاری فورتی نت به نام FortiOS توانسته است تجهیزات بسیار قدرتمندی را همراه با کارایی مثال زدنی به ارمغان آورد.

فایروالهای نسل بعدی فورتی گیت (fortigate) دید خودکار به برنامه های ابری و دستگاه های IoT را فراهم می آورند. همچنین به طور اتوماتیک دیدگاه توپولوژی end-to-end از شبکه های تجاری را کشف می کند. فورتی گیت یک بخش اصلی از Security fabric است و شبکه های تجاری را از حملات شناخته شده و ناشناخته محافظت می کند.

فایروالهای نسل بعدی فورتی گیت در مدلهای مختلفی موجود است تا نیازهای شما را برای حفاظت در مقابل تهدید و عملکرد مورد نیاز از نظر دستگاه های سخت افزاری سطح اولیه تا دستگاه های سطح بالا فراهم نماید. این سطح بندی تضمین می کند که فورتی گیت می تواند با هر نوع محیطی از هسته مراکز داده تا بخش های داخلی یا تجاری شرکت های کوچک، به صورت یکپارچه، سازگار شود.

ویژگی ها و مزایای فایروال های نسل جدید فورتی گیت

نظارت کامل و امنیتی دقیق

متوقف سازی باج افزارها، حملات command-and-control و سایر حملات پنهان با بهره گیری از قابلیت  SSL inspection از جمله TLS 1.3 و خودکارسازی حفاظت در برابر تهدیدات در فایروال نسل جدید

خدمات امنیتی فورتی گارد

یکپارچه سازی و اجرای همزمان IPS، وب و ویدئو فیلترینگ  و همچنین خدمات امنیتی DNS به منظور کاهش هزینه ها و تهدیدات در فایروال نسل جدید .
این ویژگی در فایروال فورتی گیت FG-200f به طور مفصل بررسی شده است .

Natively Integrated Proxy در فایروال های نسل جدید فورتی گیت

با انتخاب FortiClient در کنار قابلیت Zero Trust Network Access (ZTNA) می توان تجربه کاربری مطلوب و همچنین امنیتی در سطح بالا را در محیط های کاری ترکیبی ایجاد نمود.

hyperscale security

سازمان ها می توانند با ایجاد شبکه های امنیت محور و توسعه پذیر، پاسخگویی به نیازهای آینده خود را نیز تضمین کنند.

پلتفرم یکپارچه امنیت

با به اشتراک گذاری اطلاعات مبتنی بر تهدیدات می توان تمام سطوح مختلف تهدیدات را پوشش داد و امنیتی جامع و یکپارچه ایجاد کرد.

شبکه های مبتنی بر اتوماسیون در NGFW

با در اختیار داشتن یک کنسول مدیریتی متمرکز و ساده، می توان عمکلرد شبکه را متحول ساخت.

ایمن سازی فضاهای ابری و هیبریدی در فایروال نسل جدید 

با انتخاب فایروال های فورتی گیت نسل جدید، می توان امنیتی در سطح بالا و بسیار گسترده و جامع برای تمام بخش های شبکه و با هر ابعاد و اندازه ای، از طریق فضاهای ابری چندگانه تامین نمود.

موارد استفاده فایروال های فورتی گیت نسل جدید (NGFW)

پیشگیری از حملات با  network segmentation : ضمن جلوگیری از گسترش حملات، می توان تهدیدات داخلی را نیز مدیریت نمود و امنیت را برای تمامی segmentationها، اعم از VXLAN، شبکه، endpoint یا اپلیکیشن ها تامین کرد. ضمنا با پلتفرم Fortinet Security Fabric می توان به port-level segmentation و dynamic trust دست یافت.

متوقف سازی تهدیدات در فایروال نسل جدید  Fortigate : محافظت در برابر حملات شناخته شده و zero-day و همچنین دریافت پچ های امنیتی با استفاده از FortiGuard IPS

محافظت از کاربران : امکان نظارت و کنترلی کامل بر روی شبکه و همچنین شناسایی و مقابله با باج افزارها و سایر تهدیداتی که در ترافیک های HTTPS وجود دارند؛ البته بدون کوچک ترین تاثیر منفی بر روی عملکرد

ساختار مبتنی بر امنیت: ارائه ی امنیتی کاملا توسعه پذیر و با کارایی بالا در فایروال نسل جدید که می تواند نیازهای آینده سازمانی را نیز پوشش دهد.