شرکت مهندسی دمسان رایانه

ارتباط با ما

021-42621

 1. خانه
 2. »
 3. Skype for Business

skype for businuss چیست ؟

امروزه پلتفرمهای زیادی به عنوان شبکه اجتماعی وجود دارند. یکی از آن ها اسکایپ (Skype) است که شامل یک پلتفرم کامل و جامع برای کسب و کارها می‌باشد و با نام  اسکایپ فور بیزینس (Skype for Business) که قبلا آن را تحت عنوان  (Microsoft Lync Server)   شناخته می شد یک سیستم ارتباطی یکپارچه (UC) است که کانال های ارتباطی مورد نیاز برای ارتباطات کاری و جلسات آنلاین را یکپارچه می کند. این کانال ها عبارتند از: پیام رسانی، اعلام حضور، وُیپ، پیام صوتی، ارسال و دریافت فایل، کنفرانس ویدئویی و کنفرانس های وب (وبینار).

   تفاوت هایی در استفاده از اسکایپ و اسکایپ فور بیزینس وجود دارد و در مهمترین آنها می توان به مواردی اشاره کرد که در نرم افزار اسکایپ کاربران تنها با ساخت یک اکانت و لاگین کردن در حساب کاربری خود قادر به استفاده از این نرم افزار خواهند بود. اما در نرم افزار اسکایپ فور بیزینس کاربران از طریق کنترل پنل نرم افزار اسکایپ بصورت کنترل شده توسط مدیر نرم‌افزار (ادمین) می بایست فعال شوند و کاربران از این طریق قابل کنترل شدن هستند. همچنین دسترسی های کاربران هم در نرم افزار اسکایپ فور بیزینس قابل کنترل هستند. که این دسترسی ها شامل دسترسی ارسال و دریافت voice، ویدئو، ایجاد گروه، دسترسی از داخل یا خارج سازمان،‌ ذخیره تمامی جلسات و دادههای تبادل شده بین کاربران و مواردی از این دست اشاره کرد.

در این حالت، سامانه اسکایپ بیزنسی به کمک یک سرور نصب و راه اندازی می گردد که این سرور، توانایی پشتیبانی و مدیریت حداکثر 30000 تماس را دارا می باشد. البته قابلیت‌هایی داخلی که در روش استاندارد راه اندازی اسکایپ فور بیزینس قابل اجرا و استفاده است، هیچ تفاوتی با روش enterprise نخواهد داشت.
در حالت enterprise، سامانه با آرایش کلاستر بیس راه اندازی می‌شود. در این روش، سیستم به گونه ای نصب و راه اندازی می شود که در صورت بروز مشکل یا قطعی یکی از سرورها، سایر سروها بتوانند وظایف سرور خراب را بر عهده گرفته و خللی در عملکرد کلی سیستم ایجاد نشود. سیستم های بانکی یا سیستم هایی که نیاز به سرویس رسانی بی وقفه به مشتریان یا ارباب رجوع دارند، باید از روش enterprise جهت راه اندازی اسکایپ سازمانی خود استفاده کنند. این سرویس برای سازمان هائی با 100000 کاربر طراحی و روانه بازارشده است.
 • امکان برگزار کردن انواع جلسات صوتی و تصویری بین دو نفر و بیشتر
 • امکان برقراری تماس اینترنتی
 • امکان مدیریت کنفرانسهای در حال اجرا و تغییر وضعیت هر کدام
 • امکان رای گیری آنلاین با بالاترین امنیت رای کنفرانسهای محرمانه
 • پشتیبانی از پروتکل SIP جهت ارتباط با سانترال ها
 • امکان اشتراک گذاری صفحه Desktop ، فایل ها و حتی نرم افزارهای نصب شده
 • رمزگذاری جلسات با پشتیبانی از تکنولوژیهای TLS و SRT
 • امکان برقراری تماس از طریق اینترنت (VoIP) و مکالمه متنی Instant Messaging
 • امکان راه اندازی سرور میزبانی ویدئو کنفرانس و وبینار
 • امکان فعالیت گروهی و ویرایش بر روی فایل ارائه جلسات مانند پاورپوینت
 • پشتیبانی کامل از انواع سیستم عامل ها و ویندوزها
 • پشتیبانی سیستم عامل‌های موبایلی  iOS و Android و BlackBerry
 • امکان مشارکت گروهی به صورت آنلاین
 • امکان ضبط جلسه توسط کاربر در صورت دسترسی نوسط مدیر جلسه
 • امنیت بالا جهت ارسال و دریافت انواع فایل های صوتی وتصویری
 • قابلیت ایجاد رمز برای ورود به جلسات آنلاین
 • بهره مندی از قابلیت تخته سفید در جلسات آنلاین (Whiteboar)
 • امکان یکپارچه نرم افزار هایی نظیر: Exchang،‌ Office 365،‌ OneNote،‌ Sharepoint و Outlook

تفاوت اسکایپ بیزینس با اسکایپ استاندارد

مشتری استاندارد اسکایپ در حال حاضر به 25 نفر در یک تماس کنفرانسی محدود شده است. اسکایپ برای کسب و کار این محدودیت را به 250 افزایش می دهد، و آن را برای ارائه های بزرگ مانند جلسات همه جانبه یا وبینارهای زنده بسیار مناسب تر می کند. شرکت‌کنندگان در جلسات Skype یا Skype for Business برای پیوستن به جلسه نیازی به استفاده از کلاینت اسکایپ فور بیزینس ندارند. هر دو سرویس از تماس‌های تلفن ثابت و تلفن همراه استاندارد پشتیبانی می‌کنند

آیا اسکایپ بیزینس برای شما مناسب است؟

راه اندازی skype for business به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اندازه کسب و کار شما، نیازهای ارتباطی شما و بودجه شما. اگر کسب و کار شما در مرکز قرار دارد، با یک دفتر واحد و بدون کارمندان از راه دور، احتمالاً می توانید بدون حساب تجاری کار کنید.

اما اگر کسب‌وکار شما از چندین دفتر در مکان‌های مختلف تشکیل شده است، حساب Skype for Business می‌تواند راهی عالی برای تسهیل ارتباطات، تقویت کار تیمی و نگه داشتن همه در یک صفحه باشد.

دلایل راه اندازی skype for business

ارتباطات در نیروی کار موبایل امروزی بسیار مهم است و برنامه‌هایی مانند Skype می‌توانند از این نیاز رو به رشد برای برقراری ارتباط مداوم، صرف نظر از مکان، پشتیبانی کنند.

ممکن است از قبل آن را داشته باشید

Skype for Business بخشی از مجموعه محصولات Office 365 است، بنابراین اگر از Office 365 استفاده می کنید، از قبل به این ابزار قدرتمند برای ارتباطات تجاری دسترسی دارید.

هزینه کم استفاده از آن

در مقایسه با سایر اشکال ارتباطی، Skype for Business یک معامله واقعی است. اشتراک‌های کاربر جداگانه کنترل هزینه‌ها را آسان می‌کند که قابلیت پیش‌بینی و انعطاف‌پذیری را به مشاغل ارائه می‌دهد.

هزینه های سفر خود را کاهش دهید

سفرهای کاری بسیار پرهزینه و غیرعملی است. از خطوط امنیتی طولانی گرفته تا ترافیک بی پایان، جلسات طولانی مدت اغلب تمرینی برای ناامیدی هستند. اسکایپ برای کسب و کار می تواند با غیر ضروری کردن بسیاری از جلسات حضوری، این ناامیدی را از بین ببرد.

ممکن است از قبل آن را داشته باشید

Skype for Business بخشی از مجموعه محصولات Office 365 است، بنابراین اگر از Office 365 استفاده می کنید، از قبل به این ابزار قدرتمند برای ارتباطات تجاری دسترسی دارید.

ویژگی های Skype for Business

ویژگی‌هایی که انحصاری Skype for Business Server هستند عبارتند از Enhanced 911 (E911) و چت مداوم، یک جلسه بحث بر اساس موضوع که پس از خروج کاربران فعال دست نخورده باقی می‌ماند. به عنوان بخشی از برنامه های Office 365 Business Essentials و Business Premium، Skype for Business Online از کنفرانس ویدیویی و صوتی با کیفیت بالا برای حداکثر 250 نفر و همچنین پشتیبانی فنی در سطح سازمانی پشتیبانی می کند. Skype for Business نیز بخشی از برنامه های Office 365 Enterprise E1، E3، E5 و K1 است.

این قابلیت همکاری با کنفرانس ویدیویی Polycom را از طریق Polycom RealConnect ارائه می دهد. این سرویس به کاربران Skype for Business اجازه می دهد تا جلساتی را با کاربران در نقاط پایانی کنفرانس ویدیویی Polycom و Cisco برگزار کنند. مایکروسافت همچنین با فروشندگان سخت افزار کنفرانس ویدئویی Logitech و Crestron همکاری کرده است.

مزایای استفاده از اسکایپ بیزینس

یکی از جذابیت‌های مهم Skype for Business این است که چگونه با Office 365 ادغام می‌شود. اساساً این بدان معناست که می‌توانید مستقیماً از Outlook با ویژگی‌های IM، صوتی و ویدیویی Skype for Business استفاده کنید و مستقیماً روی یک مخاطب کلیک کنید تا مکالمه با آن شروع شود. آنها را یا یک جلسه برای بعد تعیین کنید. Outlook همچنین تاریخچه جلسات Skype for Business شما را با هر مخاطب بایگانی می کند. سایر برنامه های Office 365 نیز وارد عمل می شوند. آیا می خواهید در یک ارائه پاورپوینت یا صفحه گسترده اکسل همکاری کنید؟ می‌توانید کنفرانسی را راه‌اندازی کنید و صفحه‌تان را بدون نیاز به ترک برنامه به اشتراک بگذارید.

پیمایش به بالا