شرکت مهندسی دمسان رایانه

ارتباط با ما

021-42621

  1. خانه
  2. »
  3. System Center Configuration Manager

sccm چیست؟

SCCM مخفف چیست؟ SCCM مخفف System Center Configuration Manager هست که از سری محصولات مدیریتی نرم افزارهای مایکروسافت محسوب می شود. شما با استفاده از SCCM می توانید مدیریت از راه دور کلاینت های شبکه ، نصب نرم افزارها و سیستم عامل ها از طریق شبکه ، بروز رسانی یا Patch Management سیستم عامل ها و نرم افزارهای شبکه، دریافت اطلاعات کلی از سخت افزارهای و نرم افزارهای موجود در سطح شبکه بصورت مرکزی و البته حفاظت از شبکه در مقابل دسترسی های غیر مجاز با استفاده از سرویس Network Access Protection رو داشته باشید.

Microsoft System Center Data Protection Manager

مهم‌ترین وظیفه این سرویس، حفاظت از داده‌ها و بازیابی اطلاعات در محیط‌های مبتنی بر ویندوز و همچنین پشتیبان‌گیری از پوشه‌های به اشتراک گذاشته شده، صندوق پستی‌های سرویس Exchange، دیسک‌ها و نوارها (Tapes) توسط دیتابیس SQL Server است.

Microsoft System Center Operations Manager

این سرویس با مانیتورینگ و پایش داده‌های موجود بر روی سیستم عامل‌ها و زیرساخت‌های مجازی‌سازی، اطلاعات حیاتی مانند وضعیت سلامتی و عملکرد سرویس‌ها را در اختیار مدیران شبکه قرار داده و در صورت بروز خطا و یا اشکالات امنیتی در پیکربندی‌ها، به مدیران سیستم اعلام می‌کند.

Microsoft System Center Virtual Machine Manager

این سرویس یک پلتفرم عالی برای مدیریت ماشین‌های مجازی و دیتاسنترها و همچنین یک ابزار مدیریتی برای اداره کردن Hyper-V است. Hyper-V به عنوان یک پلتفرم در مقیاس سازمانی ویژگی‌هایی مانند Failover Clustering، تکثیر (Replication) و میزبان‌های (Host) چندین Hyper-V در انواع مختلف سرورهای فیزیکی به ساده‌سازی و مدیریت مقیاس زیرساخت‌های مجازی MSCVMM کمک می‌کند.

Microsoft System Center Configuration Manager

مهم‌ترین وظایف این سرویس مدیریت تنظیمات، مدیریت منابع سخت‌افرازی و نرم‌افزاری و توزیع بسته‌های امنیتی بر روی کلاینت‌ها و تهیه گزارش از کلاینت‌ها و نرم‌افزارها و سخت‌افزارها است.

پیمایش به بالا